Featured Post

Bramy garażowe – ile należy zdobyć przed nabyciem

bramy garażowe W tematyce pt. bramy garażowe wiele do tej pory zostało powiedziane i oczywiście, iż wiele wiadomości w tej kwestii znajduje się w internecie, gdyż dowolna firma wytwarzająca bramy posiada własną witrynę internetową i przedstawia własne bramy garażowe. Ale kiedy ktoś do...

Read More

Bardzo dobre napędy do bram

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 25-06-2013

Tagi: , ,

0

napędy do bram garażowych

napędy do bram garażowych

Napędy do bram garażowych trzeba kupować odpowiednio do rodzaju domu i bramy, jeżeli uprzednio mam wystawiony dom i garaż, a jeżeli właśnie mamy w planie, to trzeba zamyśleć nad tą kwestią wcześniej i kupić taką bramę, żeby na początku miała automatykę do bram. Furta zakładana może być razem z ościeżnicą zwykle przy pomocy gwoździ i kołków. W celu automatyzacji furty trzeba założyć właściwą płaszczyznę nad otwartą bramą oraz zastrzec odpowiednią siłę nadproża. Powinno się też poprowadzić w wystarczającym stanowisku druty elektryczne do zainstalowania napędu.

Napędy do bram garażowych dobiera się w porównaniu do ciężaru furty, lecz mniej podstawowe jest fakt, jakiego typu to furta. Najczęściej do danej bramy bez kłopotu możemy zakupić prawidłowy napęd. Dobiera się prawidłową siłę motoru i w tym musi potrzebującym ułatwić monter. Zwykle napędy do bram garażowych nadają się do montowania samemu. Zajmie to nam może jakieś 3-4 godziny, jeżeli brama chodzi bez zacięć. Jeżeli jednak nie mamy przygotowania technologicznego, to najlepiej zlecić montaż zawodowcom.

napędy do bram garażowych w oczach zawodowców

Gdy nasz garaż jest wbudowany w dom, to poprawnie jest dobrać napęd z paskiem kewlarowym, który działanie siłownika na bramę, w ten sposób napęd działa mniej głośno i nie drażni użytkowników domu. Napędy przenoszone przy pomocy łańcuchów robią dużo trzasków, z tej przyczyny nadają się właściwie do garaży stawianych osobno.

W przypadku budynków mieszkalnych najlepsze bywają siłowniki ciągnące, jakie mogą być montowane zarówno do bram uchylnych, jak rolowanych. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie w napędach mieszkalnych. Projekty różnią się zwłaszcza mocą uciągu i maksymalną powierzchnią wrót z którą mogą funkcjonować. Inny rodzaj siłowników, a zatem instalowany na wałku bramy, nadaje się raczej do furt w przemyśle.

Comments are closed.