Featured Post

Jak kupować interesującą bramę garażową

bramy garażowe Stereotypową bramą garażową są przeważnie najnormalniejsze dwuskrzydłowe drzwi tak szerokie, żeby zmieścił się w nich nasz pojazd, wyglądające po prostu jak wrota do stodoły. Należy zawsze, gdy się chce zajeżdżać do garażu wyjść z auta, odemknąć bramę garażową,...

Read More

Bramy harmonijkowe do garażu

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 13-06-2013

Tagi: , , ,

0

bramy harmonijkowe

bramy harmonijkowe

Gdy pracuje się jako designer na rzecz budownictwa przemysłowego dobrze jest zapoznać się z czymś takim, jak bramy harmonijkowe. Bywa to dobre rozwiązanie dla budowli fabrycznych, wszelakiego gatunku hal przemysłowych, czy wielkich marketów.

Całkiem niedawno nazwa harmonijkowa kojarzyło mi się z drzwiami harmonijkowymi, jakie miałam w WC w poprzednim mieszkaniu. Powodem ich zakładania była mała ilość miejsca na zwyczajne drzwi. I sądzę, iż podobnie bywa z bramami harmonijkowymi, świetnie się sprawdzają tam, gdzie jest mało placu na zwykłe drzwi. Jednak ich istotnym plusem bywa fakt, iż mogą mieć wyjątkowo sporą szerokość, często również na szerokość całej ściany frontowej budowli, co w przypadku zwykłych wrotach nie dałoby się zrobić. Części bramy harmonijkowej da się złożyć z boku bramy i całkowitą szerokość mamy do użytku. Kolejna ich zaleta to to, iż pasują do magazynów, gdzie nie ma występów w progu, z tego powodu tak wspaniale pasują w zajezdniach komunikacji miejskiej.

bramy harmonijkowe

Da się przebierać w różnych gatunkach bram harmonijkowych, jeśli idzie o estetykę i farby. Da się też dobierać w różnych typach ze względu na ich funkcję. Da się zrobić wrota, w jakich są zamontowane szyby, co daje możliwość dodania światła do wnętrz, i także można w nich zainstalować wejście dla obsługi, co pomaga pomniejszyć koszty.

Teraz nazwa bramy harmonijkowe już nie kojarzy mi się z moją kuchnią, lecz w głowie widzę duże ciemnoszare hale produkcyjne, z pomarańczowymi oszklonymi bramami harmonijkowymi, które zaprojektowałam dla znajomego interesanta, jakim stała się firma produkująca traktory w małej mieścinie. Teraz mam podstawy, by podjąć się pracy nad dowolnym designem , który wymaga zastosowania dużych wejść, gdyż zawsze mogę skorzystać z tak dobrego wyjścia, jakim są bramy harmonijkowe.

Comments are closed.