Featured Post

Niezwykle mocne drzwi przeciwwłamaniowe

drzwi przeciwwłamaniowe Podczas gdy się przebywa na zadupiu, to wydawać by się mogło, że należy w domu zrobić drzwi przeciwwłamaniowe. Ale owszem w głuszy jest wyjątkowo bezpiecznie. Mam siedlisko w dziwnym położeniu, w którym domów nie ma i nie przytrafiło mi się, by mnie jakiś złodziej...

Read More

Bramy harmonijkowe w warsztatach podług mojej wyobraźni

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 23-05-2013

Tagi: , , , , ,

0

bramy harmonijkowe

bramy harmonijkowe

W przemyśle czasem zakłada się bramy harmonijkowe. Brzmi to jakby nieco śmiesznie, lecz wcale nie jest to idiotyczne rozwiązanie. Wręcz przeciwnie, bywa to mocno solidny patent na założenie w projekcie szerokiej bramy, również, gdy do tego budynku mają wjechać duże auta. Na przykład autobusy, wagony kolejowe, pojazdy ratownictwa i inne. W wielkich warsztatach i hangarach sprzętu samochodowego bywa to definitywnie najlepsze rozwiązanie.

Bramy harmonijkowe, jak każde inne, są wytwarzane z różnorodnych surowców, w różnorakich barwach, mogą mieć wiele wersji szklenia, mają zatem sporo możliwości architektom na rzecz przemysłu. Ja też jestem takim planistą i wiem, jak można spożytkować owe brama harmonijkowa. W jednym z zakładów, które planowałem, wymyśliłem, że wiele bram harmonijkowych będzie stanowiło fasadę głównego budynku w zajezdni tramwajowej. Marka, z jaką na ogół pracuję pod kątem bram i furtek, także bram harmonijkowych, przez wzgląd na ilość zleceń różnych zleceniodawców daje mi fory i mogę kupować bramy harmonijkowe nietypowe, podług mojego indywidualnego projektu. Mogę pozwalać więc sobie na szaleństwa wyobraźni i improwizację, a wytwórca bram harmonijkowych owe moje wyobrażenia realizuje. Nie ma sprawy, czy zaplanuję sobie bramę drewnianą, czy stalową. Nie ma znaczenia, który kolor wybiorę. Również wygląd okienek w bramach harmonijkowych mogę zażyczyć sobie według swojego widzimisię.

bramy harmonijkowe w zajezdniach tramwajowych

Wyjątkowo udane są bramy harmonijkowe wszędzie tam, gdzie ważne jest, aby mógł być niski próg, bowiem brama harmonijkowa nie ma oparcia w podłodze, tylko jest montowana u góry. Dlatego tak dobrze pasują w zajezdniach transportowych, gdyż da się pod nimi założyć na przykład tory kolejowe. Zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, są nietrudne w używaniu, a na dodatek mają patenty przeciwwłamaniowe i przeciwpożarowe.

Comments are closed.