Featured Post

Napędy do bram wydają się teraz bardzo pożądanym gadżetem w domu

napędy do bram Dlatego napędy do bram stały się dla mojej osoby w tym czasie nadzwyczaj interesujące. Wszędzie oglądałam napędy do bram, w kamienicach sąsiadów, w supermarketach, w broszurach reklamowych, w w telewizji, najnormalniej miałam świra w kwestii napędów do bram. Równocześnie...

Read More

Bramy przemysłowe w miastach, w częściach z hurtowniami

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 14-06-2013

Tagi: , , ,

0

bramy przemysłowe

bramy przemysłowe

W krajobrazie miast mnóstwo jest zabudowy przemysłowej, zwłaszcza na obrzeżach i w kwartałach z zakładami przemysłowymi. W dzisiejszych czasach dla architektury przemysłowej pracują dobrzy designerzy i producenci materiałów budowlanych. Do takich poważniejszych zaliczają się bramy przemysłowe. Powstało ich dużo, wymyślono wszelakie kategorie bram przemysłowych, pasujących do wszelkich potrzeb architektury industrialnej. I tak samo jak w wytwórstwie bram garażowych spożytkowano identyczne techniki.

Mamy zatem bramy uchylne, szybkobieżne i dużo innych. Często dopasowane są do nich poboczne narzędzia mające na celu usprawnienia wygody użytkowania. Gdy jest to niezbędne posiadają dostosowane dodatkowo rampy przeładunkowe, co jest bardzo przydatne w hurtowniach i fabrykach. Mogą mieć uszczelnienia wokół bramy, spełniające funkcję izolacji termicznej i zapewniającą zgłuszenie hałasów. Mogą mieć najrozmaitsze rodzaje automatyki, albo mechanicznych, bądź elektronicznych. Na ogół spełniają też każde oczekiwania, jeśli chodzi o estetykę bram przemysłowych.

bramy przemysłowe jako dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem

Zrobione mogą być z wszelkich materiałów, blach metalowych lub plastików całkiem twardych. Sporo bram posiada wersje wstawiania okien i drzwi, co sprawia, że jest większe oświetlenie w środku i na robienie oszczędności w pobieraniu energii elektrycznej. Dostarczają zatem spore pole do popisu dla architektów budynków przemysłowych. Dzięki nim budynki przemysłowe są estetyczne, są odmienne pod względem estetycznym i tworzą niepowtarzalny klimat. Czasem zabudowa industrialna w teraźniejszych czasach zapewnia widok jest wręcz wspaniały. A różnorodność bram przemysłowych daje duże wyzwania designerom. Przy tym bramy przemysłowe mogą stać się też bramami antypożarowymi. Powinny natomiast wówczas spełniać określone wymogi ognioodporności i nieprzepuszczalności dymu. Dają wówczas poczucie bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie ognia.

Comments are closed.