Featured Post

Jak kupowałam drzwi wejściowe do swojego wymalowanego budynku

drzwi wejściowe Teraz na świecie powstało taka ilość zakładów robiących drzwi wejściowe , a mają one taką ilość drzwi wejściowych, iż naprawdę wybór jest poważnie trudne. Budowałam dom pięć lat wstecz i miałam ogromny problem, kupowanie drzwi wejściowych do willi było całkiem...

Read More

Bramy rolowane, jakie są gatunki, charakterystyka

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 27-06-2013

Tagi: , , ,

0

bramy rolowane

bramy rolowane

Bramy rolowane są montowane zarówno w pomieszczeniach garażowych, jak i w architekturze industrialnej. Doskonale spełniają się w takich miejscach, gdzie znajduje się malutko placu na wjeździe do garażu, a więc głównie są przydatne w miastach, na malutkich działkach i w takich miejscach, gdzie szkoda miejsca na skrzydła bramy, gdyż da się to miejsce spożytkować na odmienne sprawy.

Również wewnątrz garażu, bramy rolowane zajmują mało miejsca, są przez to sensowne i piękne. Są podobne do nieco standardową roletę, właśnie tak jak tkanina rolety, powierzchnia bramy może być zawijana w skrzyneczce nad nad wjazdem do budynku.
Bramy rolowane mają interesujący styl, różną
kolorystykę i zaspokajają nawet najbardziej wymyślne gusta. Są wykonywane z wielorakich materiałów, ale jeśli jest to niezbędne, to pełnią również
rolę izolacji termicznej, zatem gdy chcemy mieć w garaż przydomowy ocieplany, to będą dobrze uzupełniały. W przypadku nie grzanych wnętrz da się dobrać bramę bez izolacji termicznej, co zetnie wartość.

bramy rolowane w warunkach mieszkalnych

Z powodu zabezpieczenie garażu.
należy mieć świadomość, iż bramy rolowane nie są równocześnie furtami chroniącymi przez włamaniami, ale pomimo to ich wyłamanie nie jest dla złodziei proste, zatem możecie żyć bez nerwów i nie trzeba się lękać, że wehikuł jak nic zaginie.
Bramy rolowane bywają do obsługi ręcznej, ale możemy także zainstalować
do nich napęd do bram, można najczęściej
otwierać ją sterownikiem, co daje dobry komfort używania. Oczywiście założenie napędu automatycznego nie sprawi, że nie możecie bramy rolowanej obsługiwać ręcznie. W przypadku braku napięcia lub niepoprawnego działania napędu automatycznego można oczywiście zamykać ją zwyczajnie. Ich instalowanie może być dosyć nieskomplikowane, nie zabiera mnóstwo czasu, a jeśli my nie posiadamy zdolności technicznych, to da się zdać się w tej dziedzinie na instalatorów. Bramy rolowane zapewniają komfort, ochronę i izolację tak cieplną, jak słuchową.

Comments are closed.