Featured Post

Bramy harmonijkowe w warsztatach podług mojej wyobraźni

bramy harmonijkowe W przemyśle czasem zakłada się bramy harmonijkowe. Brzmi to jakby nieco śmiesznie, lecz wcale nie jest to idiotyczne rozwiązanie. Wręcz przeciwnie, bywa to mocno solidny patent na założenie w projekcie szerokiej bramy, również, gdy do tego budynku mają wjechać duże auta....

Read More

bramy garażowe – jak wybierać?

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 01-07-2013

Tagi: , ,

0

bramy garażowe

bramy garażowe

W niedawnych latach w dziedzinie bramy garażowe pojawiło się bardzo dużo nowych technik. W sumie, kiedy człowiek nie para się tymi sprawami zawodowo, to nawet nie zdaje sobie sprawy, że dużo się pozmieniało od czasu komuny, gdy to w ogóle nie można było niczego znajdować, kiedy budowało się dom. O bramach garażowych tym bardziej.

Otóż duże było moje zaskoczenie, gdy stawiając jakiś czas temu nieruchomość, należało wybrać do domku bramę garażową. Wybór przede mną był tak wielki, zarówno w problematyce narzędzi, jak kształtu, że wręcz ogarnęła mnie panika. Dano mi do wyboru bramy rolowane, zwykłe, takiego typu jak dawniej, ale w wspaniałych wyglądach i kolorach. Spodobały mi się każde, lecz najwięcej odpowiadały mi bramy garażowe z desek dębowych, dwuskrzydłowe. Ale opadły mnie skrupuły, czy można je odmykać urządzeniem sterującym. Jednym słowem czy uda się do takiej bramy użyć napęd.

 czy bramy garażowe mogą być z napędem?

Zaczęłam badanie. Zaczęłam od najbliższego warsztatu oferującego wstawianie bram garażowych i napędów do bram. Wyszło na jaw szybko, iż jest taka możliwość. Mogłam zatem posiadać taką bramę, która była mi najbliższa, a przy tym wersję otwierania jej pilotem, bez wysiadania z pojazdu. Stałam się wesoła. Wybrałam sobie bramę garażową z wielkich, wspaniałych paneli sosnowych, ustawionych poziomo, malowanych na ciemny dąb, z mosiężnymi zbrojeniami, imitującymi zawiasy stare. Odpowiadało to świetnie do chałupy, bowiem według projektu powinien być zbudowany z cegieł klinkierowych, ceglastych i tradycyjnych. Dom dopełniała szata roślinna, żywo-zielone sosny na przemian z liściastymi funkiami, których żółte kwiaty rewelacyjnie pokazywały się z barwą cegieł.
Więc bramy garażowe okazały się bardzo łatwe w doborze, należało zdawać sobie sprawę z tego, czego się pragnie, oraz pamiętać, jaki ma być generalny wygląd wilii. Gdyż bramy garażowe dobrze jest dopasować do domu.

Comments are closed.