Featured Post

Po co nabywałem napędy do bram garażowych

napędy do bram garażowych Ostatnio postawiono mnie przed wyborem napędu do bramy garażowej w naszym domu. Dom wybudowałem wieki temu, ale garaż w dalszym ciągu stał niewykorzystany, dlatego, że brakowało mi pieniędzy aby go wykończyć. W tym czasie spadło mi fajne, dobrze płatne zadanie...

Read More

Bramy uchylne, ich kupowanie

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 03-07-2013

Tagi: , , , ,

0

bramy uchylne

bramy uchylne

W temacie bramy uchylne zapewne opisano już dużo. Chociażby w witrynie fabrykanta wrót i napędów automatycznych do bram możecie znaleźć bez liku wiedzy w dziedzinie bram uchylnych i dowolnych bram. Niemniej jednak tam opisują każdą bramę osobno, ale raczej nie sprawdzają, jakie furty są jakie. I mają rację, bowiem nie o to biega, jaka najgorsza, tylko jaka jest korzystna w istniejących realiów i bramy.

W naszej posesji musiałam mieć parę odmiennych bram. Furtę wjazdową na posesję, bramę garażową i bramę do zakładu mojego męża. W warsztacie mąż zajmował się konstruowaniem artystycznych mebli i konserwacją starych rzeczy. No i jak wciągnęłam się w dziedzinę furt, to wydało się, iż właściwie w każdym z tych miejsc powinna być jest odrębna brama. W miejscu garażowym dobra zdała się brama uchylna. Na obszar posesji pasowała najwięcej brama stworzona przez ślusarza, ale z napędem do bram. A w zakładzie stary postanowił wbudować bramę zwijaną, bo zabierała mu całkiem mało placu na wjeździe, nie chciał robić progu na wejściu do zakładu i dał radę sobie bez problemów wnosić i wynosić duże przedmioty.

Najlepsze bramy uchylne

Tytułowe bramy uchylne w miejscu furty wejściowej na posesję mogły być całkowicie nonsensowne, ponieważ z zasady jest taka brama dostosowana do używania w gmachach. W firmie mężowi nie leżała, dlatego, że w czasie jej podnoszenia zajmowała kawałek miejsca wyżej, niż np. stoi pojazd, a właśnie na tą wysokość nierzadko dosięgały ogromne szafy. Akurat w pomieszczeniu garażowym okazała się na swoim miejscu. Ani nie zabierała zbyt dużo miejsca na na podjeździe, ani nie była przeszkodą w garażu, była prosta w użyciu, miała zamontowany automatykę, generalnie spełniała różne moje potrzeby.

Tym sposobem uporałam się z kłopotem wrót na posesji, kupując każdą różną, lecz wyjątkowo jestem kontenta z bramy uchylnej. Może dlatego, że po prostu dokładnie tego typu chciałam posiadać, bowiem taką założyła moja koleżanka i potrzebowałam posiadać taką samą.

Comments are closed.