Featured Post

Co się kryje pod nazwą automatyka do bram?

automatyka do bram Do niedawana nie zdawałam sobie sprawy co nazywają automatyka do bram, ale podczas budowania lokalu powstał kłopot furty garażowej oraz bramy wejściowej. Więc wyszło na to, iż taka brama to mało, ponieważ do tego należałoby założyć automatykę do bram. Zdenerwowałam...

Read More

Bramy uchylne, ich kupowanie

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 03-07-2013

Tagi: , , , ,

0

bramy uchylne

bramy uchylne

W temacie bramy uchylne zapewne opisano już dużo. Chociażby w witrynie fabrykanta wrót i napędów automatycznych do bram możecie znaleźć bez liku wiedzy w dziedzinie bram uchylnych i dowolnych bram. Niemniej jednak tam opisują każdą bramę osobno, ale raczej nie sprawdzają, jakie furty są jakie. I mają rację, bowiem nie o to biega, jaka najgorsza, tylko jaka jest korzystna w istniejących realiów i bramy.

W naszej posesji musiałam mieć parę odmiennych bram. Furtę wjazdową na posesję, bramę garażową i bramę do zakładu mojego męża. W warsztacie mąż zajmował się konstruowaniem artystycznych mebli i konserwacją starych rzeczy. No i jak wciągnęłam się w dziedzinę furt, to wydało się, iż właściwie w każdym z tych miejsc powinna być jest odrębna brama. W miejscu garażowym dobra zdała się brama uchylna. Na obszar posesji pasowała najwięcej brama stworzona przez ślusarza, ale z napędem do bram. A w zakładzie stary postanowił wbudować bramę zwijaną, bo zabierała mu całkiem mało placu na wjeździe, nie chciał robić progu na wejściu do zakładu i dał radę sobie bez problemów wnosić i wynosić duże przedmioty.

Najlepsze bramy uchylne

Tytułowe bramy uchylne w miejscu furty wejściowej na posesję mogły być całkowicie nonsensowne, ponieważ z zasady jest taka brama dostosowana do używania w gmachach. W firmie mężowi nie leżała, dlatego, że w czasie jej podnoszenia zajmowała kawałek miejsca wyżej, niż np. stoi pojazd, a właśnie na tą wysokość nierzadko dosięgały ogromne szafy. Akurat w pomieszczeniu garażowym okazała się na swoim miejscu. Ani nie zabierała zbyt dużo miejsca na na podjeździe, ani nie była przeszkodą w garażu, była prosta w użyciu, miała zamontowany automatykę, generalnie spełniała różne moje potrzeby.

Tym sposobem uporałam się z kłopotem wrót na posesji, kupując każdą różną, lecz wyjątkowo jestem kontenta z bramy uchylnej. Może dlatego, że po prostu dokładnie tego typu chciałam posiadać, bowiem taką założyła moja koleżanka i potrzebowałam posiadać taką samą.

Comments are closed.