Featured Post

Bramy harmonijkowe w warsztatach podług mojej wyobraźni

bramy harmonijkowe W przemyśle czasem zakłada się bramy harmonijkowe. Brzmi to jakby nieco śmiesznie, lecz wcale nie jest to idiotyczne rozwiązanie. Wręcz przeciwnie, bywa to mocno solidny patent na założenie w projekcie szerokiej bramy, również, gdy do tego budynku mają wjechać duże auta....

Read More

Czym są bramy szybkobieżne

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 19-06-2013

Tagi: , , ,

0

bramy szybkobieżne

bramy szybkobieżne

Jednym z interesujących rozwiązań w temacie bram i drzwi w budynkach przemysłowych stały się bramy szybkobieżne. Jest tych bram wiele klas ze względu na lokalizacji, w w jakim mają być założone i od użycia. Dlatego, iż są bramy szybkobieżne do wykorzystań w środku budynków i na wyjściu z budynków.

Mają mieć zastosowanie do zachowania czystości, ograniczenia wycieków energii, odizolowania wnętrz od pogody, a w razie bram do pomieszczeń chłodzonych, utrzymują odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach chłodzonych. Są zdatne również w takich wnętrzach, w których konieczne jest zachowanie wyjątkowej schludności, na ten przykład w pracowniach chemicznych. Używa się ich podobnie w architekturze przemysłowej, jak architekturze handlowej. Możemy zestawiać je z innymi rodzajami bram, gdy jest taka potrzeba.

Wytworzone bywają na ogół z szczególnie miękkiego tworzywa PCV. Mogą być wyposażone w prowadnice z systemami grzewczymi, a w salach, gdzie fundamentalna jest szczególna czystość instaluje się szyny ze stali nierdzewnej. Mają niezwykle korzystną właściwość, to znaczy są samonaprowadzalne. Oznacza to, iż w razie dużego walnięcia w nią płaszczyzna bramy wyskakuje z prowadnic i nie dopuszcza w ten sposób zniszczeniom, lecz później samoczynnie wskakuje w swoje miejsce, nie wymagając renowacji.

Bramy szybkobieżne są hermetyczne

Bramy szybkobieżne są szczególnie szczelne, nie przepuszczają warunków atmosferycznych, a tak duża szczelność daje oszczędzanie w gospodarowaniu energią elektryczną. Bramy szybkobieżne dają płynność poruszania się między magazynami. Mają dużą prędkość, a brama pozostaje w górze maksymalnie krótko, tak krótko, jak tylko to jest możliwe. Szybkości operowania bram szybkobieżnych są dostosowane do miejsca i potrzeb fluktuacji ruchu w danym magazynie. Bramy szybkobieżne są zewnętrzne i wewnętrzne.

Comments are closed.