Featured Post

bramy garażowe – jak wybierać?

bramy garażowe W niedawnych latach w dziedzinie bramy garażowe pojawiło się bardzo dużo nowych technik. W sumie, kiedy człowiek nie para się tymi sprawami zawodowo, to nawet nie zdaje sobie sprawy, że dużo się pozmieniało od czasu komuny, gdy to w ogóle nie można było niczego znajdować,...

Read More

Drzwi przeciwpożarowe, może można je robić i gdzie

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 24-06-2013

Tagi: , ,

0

drzwi  przeciwpożarowe

drzwi przeciwpożarowe

Czasami przemyśliwałam w jaki sposób czuć się bezpiecznie mając w domu kominek, gdyż od urodzenia się obawiałam zaprószenia ognia i czytając w niedalekiej przeszłości wiedzy z tej dziedziny trafiłam na reklamę drzwi przeciwpożarowych. Uprzednio sądziłam, iż takie drzwi są wykonywane dla jakichś budynków użyteczności publicznej, kopalni, a tu się okazuje, że asortyment jest tak duży i wieloraki, że jakby takie drzwi można zakładać w każdym miejscu, jak ktoś ma ochotę, to również w living roomie w swym lokalu, bo w żaden sposób nie ustępują walorami zwyczajnym drzwiom.

Naturalnie dawanie drzwi przeciwpożarowych w living roomie to lekka przesada, lecz dajmy na to w palarni bywają zupełnie normalne. A w domu dokładnie palarnia jest takim punktem, które najbardziej grozi ogniem. Niestety… czasem w domu jednorodzinnym funkcję ogrzewania spełnia kominek w salonie, więc jednak drzwi przeciwpożarowe w living roomie jak najbardziej na miejscu!

drzwi przeciwpożarowe z garażu do domu

Następnym punktem, w którym można umieścić drzwi przeciwpożarowe jest miejsce garażowe. Odrobinę mnie to zdziwiło na początku, lecz dowody fabrykantów jest realna. Samochód jest zatankowany paliwo, a ono łatwo się zapala, toteż również bywa niebezpieczeństwem. Choć do tej pory nie doszło do mnie, iż ktokolwiek miał ogień w domu jednorodzinnym z racji wozu, który parkuje w pomieszczeniu garażowym, jeżeli już, to wóz zapala się po karambolu albo w trakcie wypadku, dlatego, że etylina potrzebuje mocnego wstrząsu, żeby się zapalić. No ale ktoś kocha czuć się bezpiecznie, to należy zastanowić o drzwiach przeciwpożarowych łączących garaż z domem.

W każdym razie wybrałam owe drzwi przeciwpożarowe, które mogłabym widzieć w swoim domu, również w gościnnym pokoju. Mają wspaniały design, mają wygląd drewna, a być może po prostu są z naturalnego drewna, a miałabym możliwość żyć bez problemu w nocy, gdy na dole w palenisku płonie ogienek.

Comments are closed.