Featured Post

Drzwi przeciwpożarowe, może można je robić i gdzie

drzwi przeciwpożarowe Czasami przemyśliwałam w jaki sposób czuć się bezpiecznie mając w domu kominek, gdyż od urodzenia się obawiałam zaprószenia ognia i czytając w niedalekiej przeszłości wiedzy z tej dziedziny trafiłam na reklamę drzwi przeciwpożarowych. Uprzednio sądziłam, iż takie...

Read More

Drzwi wewnętrzne jako nieodzowny element jakiegokolwiek pomieszczenia

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 08-07-2013

Tagi: ,

0

drzwi wewnętrzne

drzwi wewnętrzne

Drzwi są niezbędnym fragmentem dowolnego pomieszczenia mieszkalnego. Raczej ciężko się bez nich obyć. Z tego powodu, gdy stylizowałam dekoracje wnętrz dla kolejnego nowego zleceniodawcy, to spotkałam się z problemem drzwi wewnętrznych. Drzwi wewnętrzne były nader miłym kłopotem, chociaż przedtem nie miałam z nimi nic do robienia.
Projektowałam jednak całościowo budowle mieszkalne, ale nie trudniłam się wnętrzarstwem.

Nieszczęśliwie w powinno się przyjmować każdą zajęcie, jaka jest i nie chimerzyć, dlatego, że w innym razie może zabraknąć kasy. Inna sprawa gdybym była bardziej doświadczona i posiadała już uznanie i sławę, mogłabym przebierać w zleceniodawcach i zadaniach, ale na razie stoję na starcie kariery designera i nie stać mnie na chimery. A więc przyjęłam zlecenie na dekorację wnętrz domu takiego jednego możnego mena i w trakcie realizacji stylizacji spotkałam się z tematem drzwi wewnętrznych.

drzwi wewnętrzne w domu mojego zleceniodawcy

Wcześniej drzwi wewnętrzne były dla mnie tylko czymś, co mam u siebie w domu i nie pomyślałam nawet, że mogłabym posiadać odmienne drzwi wewnętrzne. To zwyczajnie sprawa niewiedzy. A obecnie będę musiała połazić po najrozmaitszych hurtowaniach, poszukać w necie i postanowić, jakie drzwi wewnętrzne zafundować memu bogatemu pracodawcy. Było to intrygujące przygoda. Drzwi było wszędzie bardzo dużo. Z drewna, z płyty, metalowe. Również ościeżnice, także
można było dać z drewna albo stalowe. Dowolna wytwórnia oczywiście chwaliła swoje wyroby
i dam wiarę, że większość z nich faktycznie produkuje bardzo solidne drzwi, lecz w problematyce wzornictwa nie wiedziałam, co robić, bowiem niby dowolne odmienne, lecz mimo to jakby spod jednej sztancy.

W końcu wybrałam się do pobliskiego zakładu stolarskiego i zleciłam do zrobienia każde drzwi wewnętrzne właśnie tam. Przecież zleceniodawca był na tyle zamożny, że mógł mógł sobie pozwolić na wszystko, a pragnął akurat mieć oryginalne pokoje. Drzwi ja własnoręcznie zaprojektowałam, miały być z litego drzewa jesionowego, pięknie pomalowane czerwoną transparentną bejcą.

Comments are closed.