Featured Post

Bramy rolowane, jakie są gatunki, charakterystyka

bramy rolowane Bramy rolowane są montowane zarówno w pomieszczeniach garażowych, jak i w architekturze industrialnej. Doskonale spełniają się w takich miejscach, gdzie znajduje się malutko placu na wjeździe do garażu, a więc głównie są przydatne w miastach, na malutkich działkach i w takich...

Read More

Jak kupować interesującą bramę garażową

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 27-05-2013

Tagi: , , ,

0

bramy garażowe

bramy garażowe

Stereotypową bramą garażową są przeważnie najnormalniejsze dwuskrzydłowe drzwi tak szerokie, żeby zmieścił się w nich nasz pojazd, wyglądające po prostu jak wrota do stodoły. Należy zawsze, gdy się chce zajeżdżać do garażu wyjść z auta, odemknąć bramę garażową, następnie wjechać autem i ponownie wyjść i zawrzeć bramę garażową. Jest z tym trochę zachodu, a szczególnie może być dokuczliwe podczas nieładnej pogody, chyba, że mamy zadaszenie nad całym podwórkiem.

Warto przeto zastanowić się nad odmiennym, nowocześniejszym chwytem. Na rynku istnieje mnóstwo możliwości, producenci bram garażowych licytują się w zrobieniu czegoś oryginalnego i praktycznego zarazem. Możemy wybrać więc bramy garażowe segmentowe, nowoczesne, bo zabierają niewiele placu przed wjazdem do garażu i identycznie malutko od środka. Potrzebna jest im część niewykorzystanej na ogół płaszczyzny pod sufitem. Na dodatek owa brama garażowa może być zaopatrzona w automatykę, który zapewnia nam możliwość zamykania bramy garażowej sterownikiem, nie wymagającym opuszczania wozu.

Podobnym ładnym rozwiązaniem może być brama garażowa uchylna,

którą to bramę da się podnosić w górę. Ma ona podobnie możliwość otwierania sterownikiem.

Współmiernym sposobem do bramy garażowej segmentowej jest brama garażowa rolowana.

Taka brama garażowa działa na podobnej zasadzie, lecz ma inny rodzaj modułów, z których jest zbudowana i tym, że po otwarciu potrzebuje trochę mniej miejsca pod stropem, ponieważ mieści się w podłużnej skrzynce ponad bramą garażową.

Pozostaje nam jedynie dokonać wyboru, która brama garażowa jest w naszym guście i zainstalować ją w naszym garażu, a potem być zadowolonym za każdym wjazdem pojazdem do pomieszczenia. Uciecha będzie trochę większa, kiedy założymy bramę garażową, która dobrze współbrzmi z wyglądem naszego budynku, a w tym zakresie także możemy wybierać w produktach, między furtami blaszanymi, drewnianymi, aluminiowymi i między różnymi lakierami.

Comments are closed.