Featured Post

Bramy uchylne, ich kupowanie

bramy uchylne W temacie bramy uchylne zapewne opisano już dużo. Chociażby w witrynie fabrykanta wrót i napędów automatycznych do bram możecie znaleźć bez liku wiedzy w dziedzinie bram uchylnych i dowolnych bram. Niemniej jednak tam opisują każdą bramę osobno, ale raczej nie sprawdzają,...

Read More

Napędy do bram wydają się teraz bardzo pożądanym gadżetem w domu i garażu

Posted by admin | Posted in Budownictwo | Posted on 27-05-2013

Tagi: , , ,

0

napędy do bram

Dlatego napędy do bram stały się dla mojej osoby w tym czasie nadzwyczaj interesujące. Wszędzie oglądałam napędy do bram, w kamienicach sąsiadów, w supermarketach, w broszurach reklamowych, w w telewizji, najnormalniej miałam świra w kwestii napędów do bram. Równocześnie uzyskiwałam wiedzę na temat napędów do bram. Dużo tego było w necie i w tym miejscu rozpoczęłam poszukiwania. Dużo informacji na forach, wielu stronach, i również na stronach fabrykantów napędów do bram. Niestety nie do końca należy ufać zapewnieniom fabrykantów, iż to akurat ich urządzenia są najlepsze na świecie, ale przy okazji dają mnóstwo informacji na temat swoich produktów i da się z nich mnóstwo nauczyć.

A zatem nauczyłam się, że napęd do bramy powinien być dopasowany do bramy,

jej ciężaru, gatunku, surowca, z którego została brama wykonana. Pierwszorzędnym kawałkiem napędów do bram jest mechanizm elektroniczny, która winna być na wysokim poziomie, ale również moduły mechaniczne, a więc wózki i prowadnice. Wysnułam stąd wniosek, iż bramy, jakie są na mojej posesji, i ta wjazdowa na teren działki, jak i ta do miejsca parkingowego, nie bardzo nadają się do zamontowania w nich napędów do bram. Posiadam przestarzałe drzwi, robione mnóstwo lat temu, kiedy jeszcze nikt nie marzył o bramie zamykanej automatem i aby mieć furtę z automatyką będę musiała postanowić o większych zamianach. Zaczynam się zastanawiać, czy kwestia napędów do bram nie przerósł mnie, czy uda mi się to finansowo. Dodatkowo odstręczyło mnie to, że napędy do bram wjazdowych nie są niestety długowieczne i stosunkowo co kilka lat powinno się je zmieniać na inne.

Comments are closed.