Featured Post

Drzwi przeciwpożarowe, może można je robić i gdzie

drzwi przeciwpożarowe Czasami przemyśliwałam w jaki sposób czuć się bezpiecznie mając w domu kominek, gdyż od urodzenia się obawiałam zaprószenia ognia i czytając w niedalekiej przeszłości wiedzy z tej dziedziny trafiłam na reklamę drzwi przeciwpożarowych. Uprzednio sądziłam, iż takie...

Read More

Zyski płynące ze używania bram rolowanych w domach

Posted by admin | Posted in Budowa, Budownictwo, Dom | Posted on 11-06-2013

Tagi: , , ,

0

bramy rolowane

bramy rolowane

W składach budowlanych jest w dzisiejszych czasach wiele interesujących bram w asortymencie. Jako brama garażowa wyśmienicie nadaje się brama rolowana. Zajmuje mało powierzchni na wjeździe do garażu, dużo mniej wewnątrz, i przy tym z zasady posiada zainstalowany napęd do bram, co zezwala na odmykanie bramy elektronicznym sterownikiem i nie ma potrzeby opuszczać autka, aby ją otworzyć.

Tym samym ma opcję otwierania ręcznego, na wypadek usterek automatyki do bram. Spełnia wszystkie pragnienia też najwięcej wyrafinowanych użytkowników. Daje przeróżne możliwości w temacie projektu, da się wobec tego dopasować ją do obojętnie jakiego budynku i estetyki. Bramy rolowane idealnie sprawdzają się też w innych miejscach. Dajmy na to idealnie się ich używa w wszelkich warsztatach, w budynkach używanych jako gospodarcze przeróżnego typu, także w architekturze przemysłowej. Również wspaniale się sprawdza jako przepierzenie w halach przemysłowych. Jednak głównie jest używana w garażach.

Bramy rolowane na osiedlach, w domach jednorodzinnych

Bramy rolowane złożone są z modułów, specjalnie złączonych, jakie dają powierzchnię bramy zrolować podczas odmykania do prostokątnej skrzynki, umieszczonej nad wjazdem do garażu. Funkcjonuje to tak samo jak roleta okienna. Moduły te mogą być wytworzone z wielorakich materiałów, stali lub aluminium, a na powierzchni są pokryte farbą olejną na wszelki dostępny ton kolorystyczny jaki nam się zamarzy lub można zamówić dekorację podobną do drewna lub inny wzór. A przy tym elementy wypchane są zazwyczaj izolacją, co nie pozwala na uciekanie ciepła z domu oraz stanowi izolację akustyczną. Bramy rolowane są niezwykle praktycznym sposobem dla wszelkiego typu domów, szczególnie dla bloków jednorodzinnych. Dają wygodę użytkowania, zabezpieczenie pod względem antywłamaniowym i korzystną wizję estetyczną.

Comments are closed.